YASAL

İnternet Sitesi Kullanım Koşulları

Ankaara.com web sayfasındaki yazı, resim, video klibi, yazılım ve diğer materyaller ( tüm site içeriği ) Ankaara.com tarafından sadece bilgilendirme ve çevrimiçi işlemler amacıyla sağlanmaktadır. Ankaara.com web sayfasından veri indirdiğiniz takdirde ayrıca hiçbir muvaffakatınıza gerek kalmaksızın işbu sözleşme şartlarını kabul etmiş olacaksınız. İşbu sözleşme şartlarını kabul etmiyorsanız siteyi kullanmayınız.

Genel Yasal Uyarı

Ankaara.com site içeriğinin doğru ve güvenilir olmasını amaçlamakta olup site içeriğinin doğruluğunu sağlamak için gerekli tüm çabayı göstermektedir. Bununla birlikte bu içerik, Ankaara.com tarafından değişik kaynaklardan toplandığı ve hediye çeki aracılığı ile dinamik olarak firma sahipleri tarafından siteye gönderilebildiği için, veriler internet ortamında olduğu gibi yayınlanmaktadır. Ankaara.com, internet kullanıcılarını aradığı ürün veya hizmeti sağlayan firmaya kolayca ulaştırmak amacı ile hazırlanmıştır ve sitedeki firma profilleri içeriğinde yer alan yazılı / görsel materyallerin ve bilgilerin doğruluğunu, bütünlüğünü, yasallığını, ticariliğini, ya da uygunluğunu garanti etmez ve edemez, bu içerikten dolayı kesinlikle sorumlu tutulamaz. İnternet kullanıcıları, yetkililer veya hak sahipleri firma profil sayfalarında bulunan ve doğru veya etik olmayan her türlü içeriği şikayet edebilir ve düzeltilmesini / kaldırılmasını talep edebilirler. Şikayet edilen ve yasal olmayan içerik Ankaara.com’da barındırılamaz ve yayından kaldırılır.

Ankaara.com’da bulunan firma profilleri içeriğinde firma web sitesine bağlanan linkler yer almaktadır. Ankaara.com bu linkleri sizin aradığınız bilgilere kolay erişiminiz için sağlamaktadır ve bu sayfaların içeriğinden ya da çevrimiçi işlemlerinden sorumlu değildir. Sitedeki linkler, Ankaara.com tarafından hazırlanmayan veya kontrol edilmeyen başka sayfalara yönlendirilmenizi sağlayacaktır. Ankaara.com bu linklerde görülebilecek herhangi bir çevrim içi işlem veya bilginin doğruluğunu, bütünlüğünü, yasallığını, ticariliğini, ya da uygunluğunu garanti etmez ve edemez. Seçtiğiniz sitelerin virüs ya da bilgisayarınıza zarar verebilecek yazılımlar içermediğinin kontrol sorumluluğu size ait olup, bu sebeple doğabilecek zararlardan ve içeriklerdeki herhangi bir hata ya da eksiklikler nedeniyle size veya bir üçüncü kişiye karşı Ankaara.com sorumlu tutulamaz. Bu web sitesi, hizmetler veya bunların içeriği ile ilgili olarak, belirli bir amaca uygunluk kapsamına giren dolaylı garantiler de dahil olmak üzere ancak bu hususlarla kısıtlı kalmayacak şekilde, tüm açık, dolaylı, zorunlu her türlü garantiden muaftır.

Sitenin Kullanımı

Siteye herhangi bir unsur yükleyemez, gönderemez, sitedeki herhangi bir unsuru herhangi bir ortamda basamaz, çoğaltamaz veya dağıtamazsınız.

Yasal suç kapsamına girecek ya da toplumda genel huzursuzluk yaratabilecek herhangi bir öğeyi, hak sahibinin izni olmaksızın telif hakları veya fikir hakları ile korunan çalışmaları ya da çalışmaların benzerlerini veya üzerinde belirtilen amaçlar dışında kullanım sonucu, siteye yada internet kullanıcılarına zarar verebilecek, virüs ya da benzeri zararlı öğeleri siteye usulsüz olarak göndermek ve yüklemek de dahildir. Bu hususların ihlali halinde Telif hakları ve Bilişim suçları çerçevesinde gerekli yasal işlemler başlatılacaktır.

Telif Hakkı

Bu sitede yayınlanan ya da bu site aracılığıyla erişilen tüm içeriklerin telif hakkı Ankaara.com’a aittir. İçerik ve içeriğe ait telif hakları, Ankaara.com veya içerik tedarikçileri tarafından kontrol edilir. İçerikteki bilgiler, sadece kişisel, ticari olmayan veya eğitim amaçlı kullanabilir. Telif hakkı sahibinin yazılı izni olmadan, içerik kullanılamaz, çoğaltılamaz, yayınlanamaz, basılamaz veya kopyalanamaz. Site ve sitedeki içerik doğrultusunda tüm telif hakkı ikazlarına, bilgilerine ve limitlerine uymak zorunludur. Ankaara.com’a ait web sitesinde yayınlanan içerik, bilgi, veri v.s., rehberlik hizmeti sunmak amacıyla, telefon, SMS, MMS, Internet, v.s. yoluyla yayınlanamaz. Aksi halde Ankaara.com’un Telif hakları çerçevesinde her türlü tazminat ve şikâyet hakkı saklıdır.

Güvenlik ve Gizli Bilgiler

Ankaara.com Gizlilik ve Güvenlik Politikası, bu koşulların bağlayıcı bir parçasıdır. Gizlilik ve Güvenlik Politikası bu sitede geçerlidir.

Tazminat

İşbu sözleşmede belirtilen şartların ihlali nedeni ile doğacak zararlardan Ankaara.com’un hiçbir hukuki ve cezai sorumluluğu bulunmamaktadır.

Değişiklikler, Zorunluluk ve Yetki

Ankaara.com site içeriğinin tümünde veya bir bölümünde herhangi bir zamanda herhangi bir uyarı olmadan değişiklik yapabilir ve Güvenlik Politikasını ve Koşullar ve Şartları herhangi bir zamanda duyuru yapmaksızın değiştirebilir. Bu değişiklikler sitede yayınlanan tarihten itibaren geçerlilik kazanır.

İşbu sözleşme, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre hazırlanmıştır. Koşullar ve Şartlar, Ankaara.com’un Güvenlik ve Gizlilik politikası ile bu siteyi kullanan tüm kullanıcılar ve Ankaara.com arasında bir anlaşma tayin etmiş olur ve buna uyma zorunluluğu vardır.

İşbu sözleşmenin uygulanmasından doğacak uyuşmazlıkların çözümünde Ankara Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

Ocak 2013